ماجراهای بچه مسلمون (هیات)

ماجراهای بچه مسلمون

قسمت ششم

این داستان هیات


بعد از ظهر یک روز قشنگ بچه مسلمون مشغول خرید شیرینی بود که وهابی وارد مغازه شیرینی فروشی شد. تا چشمش به بچه مسلمون افتاد جلو رفت گفت: سلام بچه مسلمون چطوری؟

بچه مسلمون: سلام علیکم خدا رو شکر خوبم.

 

چند لحظه بعد...

 

وهابی: چه خبره چرا این همه شیرنی خریدی؟؟؟ آها یادم افتاد حتما تولد یکی از اماماتونه و جشن دارید و دوباره هیات راه انداختینو ...

بچه مسلمون: احسنت به تو، خوب حواس جمع شدی، شما هم تشریف بیارید.

 

وهابی: نه این جور جاها نمیام؛ اصلا از این مراسما تو اسلام نداریم، این کارای شما ربطی به دین نداره.

بچه مسلمون: ربطی به دین نداره باز شروع کردی به این حرفا، آخه چرا همینجوری یه چیزی می‌گی؟.

 

وهابی: همین که شنیدی.

بچه مسلمون: چرا زود عصبانی می‌شی و از کوره در می‌ری ؟؟ مگه خدا تو قرآن خطاب به پیامبر (ص) نفرموده که به مردم بگه:

«قُل لَّا أَسَْلُکمُْ عَلَیْهِ أَجْرًا إِلَّا الْمَوَدَّةَ فیِ الْقُرْبیَ [شوری/23] بگو: من هیچ پاداشی از شما بر رسالتم درخواست نمی‌کنم جز دوست‌داشتن اهل‌بیتم».

 

وهابی: بله فرموده ما هم قبول داریم.

بچه مسلمون: عجب پس قبول داری حتما این رو هم قبول داری که آدم باید دستورات قرآن رو هم تو دلش قبول کنه و هم اونا رو در عمل نشون بده مثل نماز یا روزه که لازمه آدم هم تو دل قبول داشته باشه و هم در عمل.

 

وهابی: خب که چی؟

بچه مسلمون: نکته اصلی همینه، مودت و دوستی هم مثله نماز و روزه می‌مونه و آدم باید تو رفتارش نشون بده تا اجر و مزدی که پیامبر (ص) از مسلمانان درخواست کرده محقق بشه.

این رو هم بدون که یکی از مصداق‌های ابراز دوستی و محبت نسبت به اهل‌بیت پیامبر (ص) شادی در خوشحالی آنان و اندوه در غم آنان است. و از اونجا که تنها محبت قلبی کافی نیست و آدم باید این محبت و علاقه رو به یک نحوی ابراز کنه؛ برگزاری مراسم برای ولادت و یا شهادت اهل‌بیت (ع) یکی از مصادیق ابراز محبته که مسلمانان به وسیله اون می‌توانند علاقه و ارادت خود را به اهل بیت (ع) نشون بدن.

 

وهابی: این کارها شرکه اصلا کفره.

بچه مسلمون: واقعا نمی‌دونم تو فکرت چی می‌گذره، اصلا متوجه هستی داری به کاری که قرآن تائیدش کرده می‌گی شرک، می‌گی کفر پس عقلت کجا رفته؛ تو ایامی که مسلمونا مشغول برگزاری مراسم برای اهل بیت (ع) هستن بهشون تهمت می‌زنی.

 

وهابی: اصلا من دیگه با تو حرفی ندارم.

بچه مسلمون: ای بابا خودت شروع کردی.

فقط تو راه که داری می‌ری یه کم به این فکر کن که روز قیامت جلوی خدا و پیامبر (ص) چه حرفی داری که تو ایام ولادت اهل بیت (ع) ابراز خوشحالی نکردی و با رسیدن ایام شهادتشون هم بی‌تفاوت بودی و حتی بقیه مسلمونا را به خاطر این عمل زیر سؤال بردی و تهمت‌ زدی، تازه یک عده از همفکرات هم از روی تعصب و نادونی به این مراسما حمله می‌کردن و تو هم تائید می‌کردی.

 

تو رو خدا یه کم درباره این حرفا فکر کن شاید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.