سفرنامه ۱۰ …

پیامبر باران 

با ورود سربازان اسلام به ایران، آنان از وجود اتاقکی با مهر و موم حکومتی در شوش آگاهی یافتند. جریان را به خلیفه دوم رساندند و وی نیز برای چاره جویی و آگاهی از امر به امام علی (ع) رجوع می کند و حضرت امیرالمومنین فرمودند که آن پیکر متعلق به دانیال نبی (ع) است و دستور دادند آن پیکر مطهر را طبق موازین اسلامی کفن و دفن نمایند و در حق این پیامبر بزرگوار فرمودند: «من زار اخی دانیال کمن زارنی» « آن کس که برادرم دانیال را زیارت کند، گویی که مرا زیارت کرده است.»

هدیه هایی که در این سفر نصیبمون شد ...

یکی از روسری ها رو در مسابقه کتاب خوانی بردم ...

یکی دیگه از روسری ها رو هم در ختم قرآن ...

یکی دیگه از روسری ها هم هدیه به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) بهم دادند ...

جاخودکاری رو از نمایشگاه اروند گرفتیم ...

کتابها رو از غرفه محصولات فرهنگی هویزه ...

قبلا وصف «شاهرخ ضرغام» رو شنیده بودم و تحول فوق العاده اش بدجور جذبم کرده بود ... تا اینکه وقتی تو هویزه چشمم بهش افتاد سریع خریدمش ....

این کتاب غوغاست ...

« نام: شاهرخ

شهرت: ضرغام

نام پدر : صدرالدین

تولد: 1/10/1328 تهران

شهادت : 17/9/ 1359 آبادان

اینها مشخصات شناسنامه ای اوست. کسی که در 31 سال عمر خود زندگی عجیبی را رقم زد...

قدرت بدنی، شجاعت، نبود راهنما، رفقای نا اهل و ... همه دست به دست هم داد، انسانی به وجود آمد که کسی جلودارش نبود. هرشب کاباره، دعوا، چاقوکشی ... حتی پلیس هم از او می ترسید ... »

اینها قسمتی از کتاب شاهرخ بود که گذاشتم ... شاهرخ کسی بود که شد حُر انقلاب ... کسی که امام در رسایش می گوید: «اینان ره صد ساله را یک شبه طی کردند. من دست و بازوی شما پیشگامان رهایی را می بوسم و از خداوند می خواهم مرا با بسیجیانم محشور گرداند. »

شاهرخ می گفت: «حُر قبل از همه به میدان کربلا رفت و به شهادت رسید، من هم باید جزء اولین ها باشم!»

 و شد شهید مفقود الاثر ...

(کتاب «شاهرخ» رو حتما بخونید)

حقیقتا که شاهرخ مصداق عینی این آیه قرآن است که

« إِلاَّ مَنْ تابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ عَمَلاً صالِحاً فَأُوْلئِکَ یُبَدِّلُ اللَّهُ سَیِّئاتِهِمْ حَسَناتٍ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً »

« کسی که توبه کند و ایمان بیاورد و کار شایسته انجام دهد، این ها کسانی هستند که خدا بدی هایشان را به خوبی ها تبدیل می کند و خداوند آمرزنده و مهربان است» (70، فرقان)

می گفت: من هر زمان در زندگی و در امور درسی مشکلی پیدا کنم به حرم حضرت معصومه (ع) می روم و نماز قضا برای شاهرخ می خوانم. باور کنید بارها امتحان کرده ام. نماز می خوانم و به نیابت از شاهرخ زیارت می کنم. از حرم بیرون نیامده مشکل من برطرف می گردد ...

...............................................................................................................

پی نوشت :

از قبل برای زمانهایی که در اتوبوس هستم برنامه ریزی کرده بودم ... صوتهای «برای نزدیک شدن به خدا » حاج آقا پناهیان را در گوشی ریخته بودم و در مسیر گوش می دادم ... ممنون می شم اگه  این یک جلسه از تمام اون سلسله جلساتشون رو (حتما، حتما ) گوش بدید ... 

+ اونوقت واقعا خجالت نمی کشیم که در این زمان به راحتی می گیم حوصله نداریم ؟؟... 

+حواسون هست ؟ داریم از جوانان دنیا عقب می مونیم ها ...


دانـلـود جـلسـه هـفـتـم بـرای نـزدیـک شـدن بـه خـدا 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.