طرز تهیه آش جو تصویری

این نوشته توشطmodدرادرسطرز تهیه آش جو تصویریتوسط سایتمدروز , لباس عروس , لباس مجلسی , ارایش وزیبایی , مدل لباس , سرگرمی , روانشناسی , زناشویی , اشپزی وتغذیه , علمی , اس ام اس , بیوگرافی , تناسب اندام , کامپیوترواینترنت , حجیم سازی , مدلهامنتشرگردید.

طرز تهیه آش جو تصویری

در این بخش از سایت مدروز طرز تهیه آش جو را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه آش جو تصویری-مدروز

طرز تهیه آش جو,طرز تهیه آش جو خوشمزه,طرز تهیه آش جو با کشک,طرز تهیه آش جو بدون گوشت,طرز تهیه آش جو,طرز تهیه آش جو رزا منتظمی,طرز تهیه آش جو با سیرابی

طرز تهیه آش جو رزا منتظمی

 

 

مواد لازم تهیه آش جو :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
سبزی آش خرد کرده سه کاسه ماست خوری نامشخص
نخود دو قاشق ۱۰۰ گرم / ۳۶۰ کالری
لوبیا دو قاشق ۱۰۰ گرم / ۳۰ کالری
عدس دو قاشق ۱۰۰ گرم / ۳۴۰ کالری
ماش دو قاشق ۱۰۰ گرم / ۱۰۵ کالری
جو چهار قاشق ۱۰۰ گرم / ۳۵۰ کالری
آرد برنج دو قاشق ۱۰۰ گرم / ۳۶۶ کالری
روغن یک فنجان ۱۰۰ گرم / ۹۰۰ کالری
نعنا دو قاشق ۱۰۰ گرم / ۴۳ کالری
کشک یک لیوان ۱۰۰ گرم / ۳۸۰ کالری
جو پرک یک کاسه ماست خوری ۱۰۰ گرم / ۳۵۰ کالری
پیاز دو عدد ۱۰۰ گرم / ۵ کالری

 

*. با این مقدار مواد لازم به اندازه ۱۵ کاسه ماست خوری از ” آش جو“ خواهیم داشت.

 

روش تهیه آش جو :

*. عدس، ماش، نخود، لوبیا، جو، بلغور جو، نمک، فلفل، زردچوبه و در صورت دلخواه آب قلم را در یک قابلمه ریخته، تا حدود ۵ الی ۶ ساعت بپزد و جوش بخورد و لعاب بیندازد.

 

طرز تهیه آش جو تصویری-مدروز

طرز تهیه آش جو بدون گوشت

 

 

*. یک کاسه ماست خوری جو پرک اضافه کرده تا آش دو ساعت دیگر بپزد.

 

طرز تهیه آش جو تصویری-مدروز

طرز تهیه آش جو با سیرابی

 

 

*. دو قاشق آرد برنج را در یک لیوان ریخته و آب سرد به آن اضافه کرده، هم می زنیم و آن را کم کم به آش اضافه می کنیم. سپس سه کاسه ماست خوری سبزی آش خرد کرده را اضافه کرده تا آش یک ساعت دیگر بپزد و جا بیفتد. در حین پخت چندین مرتبه آن را هم می زنیم تا آش لعاب انداخته و جا بیفتد.

 

طرز تهیه آش جو تصویری-مدروز

طرز تهیه آش جو با کشک

 

 

*. دو عدد پیاز خرد شده را در یک فنجان روغن داغ شده می ریزیم تا پیاز داغ با شعله زیاد سرخ و برشته شود. بعد از سرخ شدن، سریع پیاز داغ را در یک آبکش ریخته تا روغن آن جدا شود. پیاز داغ بدون روغن را در ماهیتابه برگردانده و آن را پهن می کنیم تا پیاز داغ خشک و برشته شود و در روغن باقیمانده از پیاز داغ، دو قاشق نعناع آسیاب شده می ریزیم تا نعناع داغ درست شود.

 

طرز تهیه آش جو تصویری-مدروز

طرز تهیه آش جو با سیرابی

 

 

*. آش جو آماده می باشد. آن را در ظرف کشیده، با کمی نعناع داغ، پیاز داغ، زعفران آب کرده و کشک تزئین می کنیم تا آماده پذیرایی شود.

 

طرز تهیه آش جو تصویری-مدروز

طرز تهیه آش جو

 

 

طرز تهیه آش جو تصویری-مدروز

طرز تهیه آش جو خوشمزه

 

 

طرز تهیه آش جو تصویری-مدروز

طرز تهیه آش جو

 

 

خواص لوبیا :

مرهم جعفری برای مقابله باروماتیسم

*. درد مفاصل بسیار آزاردهنده است و متأسفانه این روزها خیلی ها از آن شکایت دارند. برای تسکین این دردها جعفری را امتحان کنید. روش استفاده در این مورد بدین شرح است:یک دسته جعفری را در نیم لیتر آب داغ کنید؛ وقتی آب به جوش آمد زیر آن را کم کرده اجازه دهید به مدت ۲ دقیقه به آرامی بجوشد. جعفری ها را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون در مخلوط کن بریزید تا به صورت خمیر دربیاید. سپس این خمیر را روی یک پاچه ی نخی پهن کنید و مرهم را روی مفاصل دردناک بگذارید. بعد از دو ساعت پوست را شستشو داده و دوباره این کار را تکرار کنید.همچنین می توانید ۱ قاشق غذاخوری جعفری را در ۲۵۰ میلی لیتر آب ریخته، به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید و در فواصل روز از این دمنوش میل کنید.

نوشته طرز تهیه آش جو تصویری اولین بار در مدروز , لباس عروس , لباس مجلسی , ارایش وزیبایی , مدل لباس , سرگرمی , روانشناسی , زناشویی , اشپزی وتغذیه , علمی , اس ام اس , بیوگرافی , تناسب اندام , کامپیوترواینترنت , حجیم سازی , مدلها پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.