رنگ‌های تندی که می‌توان در تابستان پوشید

هوای گرم دو معنا دارد: ۱) زمان آن رسیده که سراغ لباس‌هایی بروید که به‌راحتی شما را خنک کنند و ۲) زمان گذر از رنگ‌های مشکی و سورمه‌ای به رنگ‌های روشن‌تر رسیده است.
دلیلی وجود دارد که اکثر مردان از رنگ‌های درخشان مانند طاعون اجتناب می‌کنند. زیرا نمی‌خواهند ظاهری شبیه رنگین‌کمان پس از باران داشته باشند! اگر رنگ‌های دم‌دستی‌تری مانند مشکی، سورمه‌ای و خاکستری «بی‌خطر» هستند، رنگ‌های تندتر مانند زرد و قرمز دردسرساز هستند.
بنابراین برای اینکه در دام رنگ‌های مختلف نیفتید، ما دانش متخصصانی را در اختیارتان قرار خواهیم داد که شغلشان، خوش‌پوشی است. این هم کلیدتان برای انتخاب رنگ‌ها:

رنگ لباس مناسب برای مردان در تابستان

صورتی

صورتی تا اوایل قرن بیستم که جایگاهی زنانه پیدا کرد، رنگی کاملاً مردانه بود. از آن زمان به بعد، شخصیت‌هایی چون باربی، پاریس هیلتون و بکی در بخش منابع انسانی که عاشق خودکار پردار پرزرق‌وبرقش بود، آن را به اوج زنانگی رساندند.
اما دیگر زمان آن فرارسیده که متوجه شویم که رنگ صورتی زیاد هم فریبندگی زنانه ندارد. صورتی که در قرن نوزدهم به دلیل تأثیرگذاری آنی خود، مردانگی را فریاد می‌زد باید امروز هم جایگاه قابل‌احترامی در کمد مردان امروزی پیدا کند. باید بدانید که درباره طیف صورتی آدامسی روی دیوار خواهر ۱۲ساله‌تان حرف نمی‌زنیم. بلکه منظورمان طیف‌های ملایم‌تر صورتی است: رنگ‌هایی مثل هلویی، سرخ گلی و سالمون.
ناس آبراهام، استایلیست لباس مردانه می‌گوید: «برای تیپ غیررسمی، رنگ صورتی چرک‌تر را انتخاب کنید نه صورتی درخشان. سپس آن را با طیف زیتونی، برنز گرم و قهوه‌ای ست کنید و آن را با شلوار جین سنگ‌شور مات یا کت جین بپوشید.»
یکی از بهترین ویژگی‌های رنگ صورتی، تنوع آن است. بلوز یا پیراهن صورتی به‌راحتی با شلوار جین مشکی یا آبی، شلوارک شنی یا سورمه‌ای و حتی چینوی سبز ست می‌شود. گرچه می‌خواهید حتی‌الامکان آن را با رنگ سفید درخشان ست کنید در غیر این صورت انگار که عمداً دنباله‌روی ستارگان برنامه TOWIE هستید.
قبل از انتخاب صورتی، مانند هر رنگ روشن دیگر، بهتر است رنگ پوست خود را مشخص کنید. افراد دارای پوست تیره‌تر می‌توانند اکثر طیف‌های صورتی را انتخاب کنند اما افرادی که پوست روشن‌تری دارند باید طیف‌های تیره‌تر صورتی را انتخاب کنند تا رنگ‌پریده به نظر نرسند. اگر نمی‌دانید چه طیفی از رنگ‌های به رنگ پوست شما می‌آید این مطلب را بخوانید.

رنگ صورتی - والامد

سبز

احتمالاً سبز در این فصل همان ارزش سیاه را دارد. این رنگ نه‌تنها با اکثر رنگ‌ها از سورمه‌ای گرفته تا زرد ست می‌شود تقریباً به‌اندازه رنگ خنثی انعطاف‌پذیر است بلکه به نسبت رنگ‌های روشن دیگر کمتر جنسیتی است. بنابراین برخلاف صورتی، می‌توانید کمدتان را از آن پر کنید بدون اینکه ترس مسخره شدن داشته باشید.
تابه‌حال رنگ سبز را امتحان نکرده‌اید؟ آن را با طیف زیتونی-خاکستری ارتشی ست کنید. بدون هیچ تعللی می‌توانید کت ارتشی یا روپیراهنی جیب‌دار به همین رنگ را انتخاب کنید: هردوی آن‌ها در این فصل مد هستند و اگر حقیقت را بخواهید به دلیل ریشه‌های ارتشی آن‌ها هیچ‌گاه از مد نیفتاده‌اند. دیگر اینکه، واقعاً ارزش پولی را که برای خرید آن خرج کرده‌اید، دارند. آن‌ها را روی تی‌شرت سفید بپوشید و وقتی دمای هوا کاهش می‌یابد، شلوار جین خود را کنار بگذارید و گرم‌کن مشکی و جین کلفت مشکی بپوشید.
بیلی رینفورد، استایلیست برند هاروی نیکولز، می‌گوید: «من هم‌اکنون عاشق این هستم که کمد را پر از رنگ‌های سبز و خنثی کنم زیرا به‌راحتی می‌توان آن‌ها را باهم ست کرد. اما حتماً طیف‌های دیگر را هم در کمدتان داشته باشید تا تیپتان تنوع داشته باشد.» برای اینکه بتوانید بیشتر از سبز استفاده کنید، رنگ‌های خنثی روشن، قرمزهای تیره و انواع آبی در کمدتان داشته باشید.

رنگ سبز - والامد

زرد

وقتی صحبت از رنگ زرد می‌شود، همه‌چیز به ذهن مردان خطور می‌کند غیر از دلپذیر. باوجوداینکه استفاده از رنگ زرد مهارت می‌خواهد اما این رنگ، تأثیرگذارتر از آن است که کاملاً کنار گذاشته شود.
رنگ زرد هم مانند صورتی بهتر است کمرنگ باشد (مگر اینکه مساخت کمی را به خود اختصاص دهد که در این صورت حتی زرد قناری هم مناسب خواهد بود). زرد شبرنگ را از ذهنتان بیرون کنید و به خردلی کدر فکر کنید. به اولیور کشیر، مدل و سفیر مرد مجموعه‌های لندن، فکر کنید که با پوشیدن کت جیر عسلی در شوهای بهار/تابستان ۲۰۱۶ به‌تنهایی رنگ زرد را در عرصه مد دوباره مطرح کرد (درست است که او مدل است اما این استایل زرد خیره‌کننده همراه با لباس‌هایی با رنگ‌های ملایم‌تر رمز موفقیت کشیر بود).
اما اگر تصمیم ندارید به این زودی در ردیف اول شوهای مد بنشینید، راه‌های کم‌خرج‌تری هم برای درخشش لباس‌هایتان وجود دارد. دنیس گلانز، استایلیست برند آسوس، پیشنهاد می‌کند که در این فصل تنوع آرامش‌بخش و الهام گرفته از استایل­‌های خیابانی به لباس‌هایتان بدهید: «اضافه کردن کمی رنگ زرد، ایده فوق‌العاده‌ای برای بهار/تابستان ۲۰۱۶ است؛ برندهای خیابانی مانند HUF و چمپیون، لباس‌های کلاه‌دار و تی‌شرت‌های زرد فوق‌العاده‌ای برای تیپ مرتب دارند.» تی‌شرت DHL بدنام برند وتمنتس را که دیگر نگو.
اما مراقب باشید: گلانز می‌گوید: «قبل از پوشیدن رنگ زرد قطعاً باید پوستی برنزه داشته باشید. وقت آن رسیده که به سواحل سن تروپه فکر کنید!

رنگ زرد - والامد

قرمز

طبق نظریه رنگ‌ها، رنگ قرمز نشان‌دهنده انرژی، قدرت و توانایی است. همین کافی است که آن را محور کمدتان قرار دهید. و اگر رنگ زرد خیلی خارج از حاشیه امنتان است بهتر است قرمز را به‌عنوان رنگ تند جایگزین آن کنید.
قرمز لاکی و یاقوتی، طیف‌های کلیدی بهار/تابستان ۲۰۱۶ هستند و برندهای ای. تاتز و ورساچی شعله‌های این آتش را برافروخته‌تر کرده‌اند. خوشبختانه، طیف‌های تیره‌تری مانند این‌ها تقریباً در تمام دنیا خوشایند هستند؛ آن‌ها هم در کنار ترکیب‌های تیره و هم روشن فوق‌العاده هستند بنابراین لازم نیست نگران ترکیب آن‌ها با سوییت‌شرتتان باشید.
الکس فیلد، رییس بخش طراحی لباس‌های مردانه برند ریس، می‌گوید: «قرمز رنگ لوکسی است و سال‌های سال است که به‌خوبی در خدمت مردان بوده است. می‌توانید از کت هرینگبون قرمز جیمز دین در فیلم شورش بی‌دلیل در این فصل الهام بگیرید.»
هنگام پوشیدن رنگ قرمز، به گزینه‌های کلاسیک فکر کنید. مانند نوجوان‌های کلاسیک هالیوود فکر کنید و کت سبک قرمز را با شلوار جین سنگ‌شور تنگ و تی‌شرت یقه‌گرد ساده سفید ست کنید. یا سراغ تی‌شرت قرمز تیره و شلوار چینوی بژ کلاسیک یا شلوارک رسمی بروید.
اما پیشنهاد می‌کنیم شلوار قرمز را از لیست خود خط بزنید. باوجوداینکه جین قرمز و شلوارک رسمی قرمز بسیار اغواکننده هستند اما کاربرهای توییتری بسیاری از زشتی شلوار قرمز نوشته‌اند.

رنگ قرمز - والامد

بنفش

اینکه بنفش یکی از رنگ‌های نادیده گرفته‌شده در لباس‌های مردانه است، چندان تعجب‌برانگیز نیست، خصوصاً به این دلیل که یادآور شخصیت‌های منفی دیزنی، فالگیرها و راکرهای دهه ۹۰ است. اما نباید پرینس را از نظر دور داشت.
لباس‌های ارتشی راکرها را فراموش کنید و با انتخاب بنفش در این تابستان، پا جای قدم‌های افراد تأثیرگذار مد بگذارید. حتی اگر این کار مثبتی نباشد، حداقل امتیاز ابتکار را کسب خواهید کرد.
آبراهام می‌گوید: «تنوع رنگ بنفش به سرزندگی آن بستگی دارد. من طیف زرشکی‌تر یا بلوطی‌تر را ترجیح می‌دهم زیرا نسبت به طیف‌های روشن‌تر بنفش با رنگ‌های بیشتری ست می‌شوند.» زیرا رنگ خیره‌کننده‌ای مثل بنفش را باید ملایم نشان داد پس بهتر است به توصیه آبراهام گوش کنید و طیف‌های زیرکانه‌تری را انتخاب کنید.
عامل کلیدی برای موفقیت در استفاده از رنگ بنفش این است که بقیه رنگ‌ها باید ملایم‌تر باشند. این رنگ معمولاً در کنار رنگ‌های دیگر نمی‌نشیند پس باید در تیپتان محوریت داشته باشد – مثلاً شلوارک شنا، پیراهن، کت یا کت بامبر و لباس‌های مکمل آن باید در طیف‌های مشکی، خاکستری، بژ یا آبی باشند.

رنگ بنفش - والامد

این مطالب را نیز بخوانید:

نوشته رنگ‌های تندی که می‌توان در تابستان پوشید اولین بار در والامد؛ مجله آنلاین مد، لباس و سبک زندگی پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.